• Suurkuvatulostimet
    Valokuvantarkkaa rullatulostusta
  • Suurkuvatulostimet
    myös suurille leveyksille
  • Suurkuvamateriaalit
    Kaikille tulostusmenetelmille
  • Sitomomateriaalit
    Kirjatuotannon perustuotteet
  • Laitteet
    Fujifilm JetPress 750 arkkipainokone
  • Laitteet
    MGI digitaalinen arkkipainokone
  • Painokoneet
    KOMORI
  • Ohjelmistot
    Ohjelmistoja painoalan ammattilaisille

Materiaalimyynti

Materiaalitilaukset 09 7590 7200
tilaus@kta.fi

Tilauksissa teitä pavelevat:

Sanna.Koljonen@kta.fi

Kaisa.Mustonen@kta.fi

Anu.Alho@kta.fi

 

Timo Joutsen

Tuotepäällikkö
painolevyt
painovärit
kumikankaat
painosalin kemikaalit

puh. 09 7590 7220
gsm 0400 218 194
Timo.Joutsen@kta.fi

 

Väinö Kupari

Pohjois-Suomen alue

Painon materiaalit

puh. 09 759 071
gsm 0400 402 086
Vaino.Kupari@kta.fi

 

Reinhard Lindqvist

Osastopäällikkö, 

painovärit
kumikankaat
painon kemikaalit
suurkuvamateriaalit
sitomomateriaalit

puh. 09 7590 7261
gsm 0400 426 245
Reinhard.Lindqvist@kta.fi